Mamy ogromną przyjemność zaprosić na kolejne otwarte spotkanie, tym razem w nieco innej formule. Spotkamy się na Placu Makusynów, czyli w plenerze!

Spotkanie poprowadzi Sebastian Pilichowski, członek Ruchu Miejskiego Zielona Góra, być może znany części z Was z Ogrodu Botanicznego UZ lub własnej działalności edukacyjnej (Żywa Edukacja). Sebastian jest współautorem inwentaryzacji pomników przyrody miasta Zielona Góra z 2016 roku i opowie o ich obecnym stanie.

Ile pomników przyrody znajduje się w mieście?
Czy to dużo, mało?
Czy może być więcej?
Gdzie jest ich najwięcej w mieście?
Jaka jest ich kondycja?
Jak wygląda stan przyrody w mieście?
Czy mamy się czym pochwalić?
Co się zmieniło po połączeniu miasta z sąsiednimi miejscowościami?
Czym są i jaka jest rola klinów zieleni miasta?

Po tym jakże wstępnym omówieniu zagadnień przyrodniczo-środowiskowych miasta znajdzie się jak zawsze czas na Wasze uwagi, komentarze i sugestie!

Podsumowując – widzimy się pod chmurką na Placu Makusynów na swobodnej prezentacji (tym razem bez multimediów!) i omówieniu kapitału przyrodniczego naszego miasta.

Startujemy o godzinie 18:00, w piątek 17.08.2018r.!

* Plac Makusynów – plac między ul. Kazimierza Wielkiego, Al. Niepodległości, obok klubu Obiekt (wcześniej Straszny Dwór, Nautilius, Beriozka i pomiędzy może coś jeszcze;), tyły kina Newa, zieleniec z fontanna w kształcie łabędzia z bachusikiem.

 

GALERIA