Uruchomiliśmy stronę internetową – kompendium wiedzy o tzw. obwodnicy południowej Zielonej Góry oraz o lasach na południu Zielonej Góry.

Kontrowersyjnej inwestycji przez największy nieposzatkowany teren leśny Zielonej Góry, odcinającej Nową ZG od Starej ZG i kosztownej, bo 10 mln złoty za 1 km (łącznie 12 km). Ma ona podobno rozładować korki na północy miasta (zakorkowana Trasa Północna), zmniejszyć ruch w zatłoczonym centrum, gdzie niestety na potęgę i na co dzień jeździmy autami do pracy, szkoły i marketów, a także ma zmniejszyć ilość smogu. Lecz smog mogą zmniejszyć tylko DRZEWA, świadome korzystanie z samochodów oraz złożone inwestycje w transport publiczny wraz z nowoczesnym, dobrym skomunikowaniem linii autobusowych.

Droga przez las, co w niedalekiej przyszłości otworzy drogę do wycinki i zabudowy Lasu Piastowskiego i Lasów Południowych osiedlami, czy strefami gospodarczymi nie jest drogą ku dobrej przyszłości.

Dlatego powstała: OBWODNICA POŁUDNIOWA ZG

Znajdziecie na niej historię walki o Las Piastowski, wartości przyrodnicze i rekreacyjne lasów południowych, nieco o historii i kultury zakopanych w leśnej gęstwinie oraz co szczególnie ważne – analizę ruchu drogowego w kontekście planowanej obwodnicy.

Zapraszamy.