Zapraszamy na III spotkanie z Ruchem Miejskim. Tym razem porozmawiamy na temat odpadów. Na szczęście jeszcze nie radioaktywnych, choć co do przyszłości, jaką gotuje nam np. plastik nikt pewności nie ma. Kraje tzw. wysokorozwinięte radzą sobie odpowiednio je utylizując, prowadząc generalny i zyskowny recykling lub… wysyłając je do innych krajów, jak np. Polska. Tym samym w miastach, także w Zielonej Górze, piętrzą się śmieci  i bynajmniej nie są tylko zielonogórskiego pochodzenia.

Poza tym od wielu wielu lat Zielona Góra nie może uporać się z lokalnymi śmieciami czy to na przestarzałym wysypisku, czy w przestrzeni publicznej. Na zaśmiecone miejskie kąty wydaje się, że władza nie ma rady. Recykling u nas raczkuje. Czy możemy to zmienić? Jak rozwiązać problem śmieci, aby pogodzić krajobraz, środowisko i nasze zdrowie? Jak sami możemy obudzić naszą własną „śmiecio-świadomość” i mówić o niej innym?

Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Zapraszamy 4 lipca 2018r., na ul. Fabryczną13 do starej Tkalni (podwórze Zaułka Artystów i Piekarni Cichej Kobiety) o godzinie 17. Spotkanie poprowadzi Sebastian Pilichowski.