W piątek 28 sierpnia o 16.30 mieszkańcy osiedla Słowackiego zapraszają wszystkich którzy nie zgadzają się z rabunkową polityką przestrzenną miasta na skwer przy Karłowicza, gdzie odbędzie się protest i zbieranie podpisów pod petycją do prezydenta Kubickiego o przywrócenie tego terenu do miasta.
Dołączenie do wydarzenia fizycznie i na FB niech będzie wyrazem dezaprobaty dla poczynań urzędników w naszym mieście.

W dniu 25 sierpnia na sesji Rady Miasta uwzględniono uwagi mieszkańców co do nie sprzedawania deweloperowi niewielkiego skrawka zielonego gruntu przy ulicy Karłowicza (osiedle Słowackiego). Niestety radość z tego faktu trwała krótko ponieważ, Rada Miasta po przerwie zdecydowała o ponownym głosowaniu pod pretekstem POMYŁKI RADNYCH podczas którego czterech radnych (ich nazwiska poznamy wkrótce) zagłosowało za sprzedażą tego gruntu.
Jak to możliwe, że najpierw po wystąpieniu przedstawiciela mieszkańców pana Ryszarda Majewskiego radni przychylili się do wniosku po czym po przerwie gdzie mogli wszyscy obecni obserwować rozmawiającego z radnym Rosikiem i innymi vice prezydenta Kaliszuka nagle radny Rosik (PO)zgłasza wniosek o kolejne głosowanie?

Mieszkańcom należą się wyjaśnienia tej kuriozalnej sytuacji !

Oburzenie jest tym większe, że ten historyczny teren w latach 90 tych został oddany (zamiana za grunt) w prywatne ręce biznesmena Zbigniewa Bąbelka który zburzył stojącą tam wyremontowaną przez rezydujący tam wcześniej UOP historyczną budowlę a potem odsprzedał cały duży zielony teren deweloperowi którego nazwisko w tej chwili jeszcze owiane jest tajemnicą. Obecna władza wciąż powiela błędy wcześniejszych władz i nie uczy się na błędach.

Parcie władz miasta na pozbawianie mieszkańców miejsc do rekreacji, zabudowywaniu miejsc historycznych czy zielonych jest dowodem na brak wizji miasta i chęci uczynienia z niego nudnej prowincjonalnej sypialni, na to nie ma zgody odpowiedzialnych obywateli Zielonej Góry.

Co się dzieje w naszym mieście?
Dla kogo jest władza i radni?
To jest kolejny przykład arogancji władzy i działania na rzecz jednostek a nie mieszkańców !
Tu już nie chodzi o ten historyczny teren zielony z ciekawą przeszłością bo zostanie za chwilę zabudowany ale o przylegający do niego niewielki skrawek. O to miejsce mieszkańcy upomnieli się już wcześniej ale nikt tego nigdy nie wziął pod uwagę.

Mieszkańcy Zielonej Góry żądają wyjaśnień i nie przyjmą metody milczenia władzy i prób przeczekania problemu jak w przypadku Braniborskiego, Zacisza, Obywatelskiej czy skweru przy Kupieckiej.

Władzo oddaj zielone miejsce mieszkańcom !

Artykuły prasowe:

  1. Mieszkańcy chcą zieleni, ale radni głosowali „do skutku”. W mieście kolejny protest
  2. Zasoby wodne Zielonej Góry – element jej zrównoważonego rozwoju
  3. Sroczyński: Zły przycisk nacisnęli. Radni komentują głosowanie „do skutku”

Programy TV:

  1. http://www.rtvlubuska.pl/aktualnosci/6250,mieszkancy_ulic_karlowicza_i_orkana_protestuja_chca_zieleni,nie_kolejnych_blokow
  2. http://gorzow.tvp.pl/21415746/mieszkancy-nie-chca-blokow-zamiast-skweru

Strona internetowa FB: Prezydencie Kubicki oddaj nam teren przy ulicy Karłowicza !