Place zabaw, czyli miejsca poznawania, integracji (także między pokoleniowej) i nauki przez zabawę. Na pewno dla samych użytkowników są bardzo emocjonujące. I dobrze, powinny. …Ale jakie są to emocje?

Myśląc „plac zabaw” do głowy przychodzi obrazek ogrodzonego terenu z kilkoma klasycznymi zabawkami z katalogu. Projekt placu zabaw ogranicza się zazwyczaj do równania terenu, zainstalowania tychże zabawek i zamykania dzieci „w klatce”. Interesujące. W dodatku wszystko w myśl zasady bezpieczeństwa dzieci. A może spokoju dorosłych podążających utartymi i bezpiecznymi stereotypami?

Czy na pewno jest to bezpieczne dla najmłodszych?
Porozmawiamy o idei naturalnych miejsc zabaw i trendach budowania aktualnych placów zabaw. Zaprojektujemy otwartą przestrzeń.
Plac , a plac zabaw to nie to samo:)

O idei NATURALNYCH MIEJSC ZABAW wykorzystujących genius loci miejsca i o miejskich PODWÓRKACH opowie Anna Kraśko z Grupy F13.

Miejsce spotkania – Sad Sąsiedzki przy ulicy Fabrycznej / Ogrodowej, koło ronda im. Romana Mazurkiewicza / za dzikim parkingiem przy Fabrycznej.

Data – 30.08.2018r. [czwartek], godzina 18:00 !

W razie mocnej niepogody przeniesiemy się to Tkalni przy ul. Fabrycznej13, w zaułku artystów Krzywy Komin.

Podczas tego samego wydarzenia, ale wcześniej – o godzinie 16:00, Inicjatywa Lokalna SadoMiasto zaprasza na sąsiedzki podwieczorek. https://sadomiasto.blogspot.com/p/wydarzenia.html

MAPKA