Znamy wyniki głosowania w BO2019. Ruch Miejski Zielona Góra zwycięzcą aż 4 zadań okręgowych w Budżecie Obywatelskim 2019! Cieszymy się, że wybraliście spośród projektów te zgłaszane i prowadzone przez aktywistów z Ruchu Miejskiego i organizacje współdziałające RM. Wygrały rozwiązania proekologiczne, zieleń a także Park Braniborski i Piast-Polana. Dzięki temu miejsca te ożyją a ich istnienie zostanie przypieczętowane.

Zwycięskie projekty:

2.2. Wypoczynkowa Piast-Polana. Ulepszmy jej funkcję
4.12. Park Braniborski jako przestrzeń przyrodniczo-rekreacyjna
5.9. Zielone przystanki w centrum miasta
5.11. City Tree – ekran z mszaków absorbujący smog i zanieczyszczenia.

Łącznie na wszystkie nasze zgłoszone zadania oddaliście ponad 2400 głosów! Gratulujemy też innym Wygranym!
DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERDUCHA WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM i TYM, KTÓRZY WSPARLI NASZE PROJEKTY.

Ta edycja pokazała także, że budżet obywatelski należy do mieszkańców, NGO i inicjatyw osiedlowych!
Nie wygrała Ochla, zgłoszona przez radnych Zielona Razem, którzy chcieli sięgnąć po milion złotych z BO na zaledwie rozpoczęcie kilkunastu milionowej przecież inwestycji.
Dziś swoje niepowodzenie i porażkę tłumaczą negatywną kampanią aktywistów miejskich. Ruch Miejski od początku walczy aby BO miał transparentne i równe zasady, odpowiednią promocję oraz rozwijał się tak, aby służyć przede wszystkim mieszkańcom i społecznikom. Partie i radni powinni trzymać się od niego z daleka.
Niech radni ZR z pokorą przyjmą fakt, że budżet obywatelski jest narzędziem dla społeczności lokalnej i jego siła tkwi w oddolnej inicjatywie ludzi oraz pracy zespołowej. Mieszkańcy zweryfikowali pomysł, sposób promocji oraz intencje radnych. Zadanie przy tak dużym rozgłosie i kampanii klubu zyskało zaledwie ponad 1600 głosów. Zielonogórzanie wybrali świadomie i nie dali się nabrać na obietnicę podkoloryzowanych wizualizacji na ulotkach oraz przedwyborczy lans. Modernizacja kąpieliska w Ochli powinna być zrealizowana z budżetu miasta już wiele lat temu i na to wciąż czekamy… w sumie od 12 lat.

GALERIA