Leżaki i kocyki, przytuleni ludzie, rodzice pokazujący dzieciom piękno i ogrom wszechświata, przyjaciele i znajomi piknikujący i kontemplujący rozgwieżdżoną noc. Uwielbiamy takie spotkania człowieka, natury, nauki i przyjaźni!
Dziękujemy Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, Muzeum Etnograficznemu i przede wszystkim zielonogórzanom oraz turystom za magiczny wieczór. Byliśmy tam z Wami i dla Was w rozgwieżdżonym namiocie z magiczną Srzynią Marzeń dla Zielonej Góry – wszystkie nas wzruszyły i poruszyły. Cieszymy się, że smakowała Wam nasza kosmiczna lemoniada. Mamy nadzieję, że gdzieś w zasięgu Waszego wzroku wisi teraz gwiezdna wlepka.
Spoglądaliśmy z Wami ku niebu na Polanie Piastowskiej oglądając zaćmienie księżyca (jeszcze raz dziękujemy za oszałamiającą frekwencję), spoglądaliśmy w gwiazdy w Ochli. Niech nasze wszystkie marzenia się spełnią!

fot. An Krasko

 

A jakie marzenia przyjęła nasza Skrzynia Marzeń? Najróżniejsze. Zwierzyliście się z najskrytszych sekretów i ze zwykłych, elementarnych potrzeb, których zaspokojenie decyduje o jakości życia w mieście. To smutne, jeśli ludzie marzą o autobusach jeżdżących na ich osiedle czy kiedy dzieci piszą, że chcą mieć lekcje na pierwszą zmianę… Pokazaliście, czego Wam brakuje. Chcecie więcej zieleni i infrastruktury umożliwiającej spędzanie czasu w miłych okolicznościach przyrody. Chcecie ścieżek rowerowych budowanych w zgodzie z naturą, czystego powietrza, przestrzeni zachęcającej do budowania więzi społecznych i umożliwiającej rożne aktywności sportowe. Zrównoważenie, harmonia przestrzenna, ład i proste rozwiązania. Żeby nie niszczyć starego kosztem nowego, a więc dodawać, nie odejmować. Dzieciom w głowach place zabaw, ale takie nie sztampowe. Dzieci marzą o zwierzątkach.

By było piękniej, miasto żyło i rozwinęło się kulturalnie, w taki sposób, że kiedy wychodzimy w miasto po drodze spotykamy znajomych i wieczór kończy się niespodziewanie w innym miejscu, niż to pierwotnie planowaliśmy. Porywa nas nurt i do domu wracamy pozytywnie naładowani po wymianie energetycznej pomiędzy naszymi dawno nie widzianymi Przyjaciółmi. Dobra jakoś rozrywki, szeroka oferta kulturalna w co najmniej trzech odsłonach: kultury masowej, wysokiej i undergroundowej lub, jak kto woli, alternatywnej. I większe wsparcie dla kultury i sztuki! Było też delikatnie o zmianie systemu edukacji oraz o zmianie klimatu, by ściągnąć do ZG zorzę polarną. I było o pokoju na całym świecie. To już nieco wyższe loty, ale …. Wszystko jest możliwe 😉
CDN…

 

GALERIA