Zaćmienie Księżyca i opozycję Marsa świętowaliśmy na Piastowskiej Polanie i na koronie Amfiteatru, skąd lunetami z Planetarium Wenus obserwować było można jak nasz cień (cień PLANETY ZIEMIA) zakrywa tarczę ziemskiego satelity – Księżyca. W opozycji zaś stanął Mars, a na horyzoncie lawirował Saturn!

Był to galaktyczny wieczór – także pod względem uczestników – zupełnie jak zjazd między planetarny;) Dawno nie widzieliśmy tylu przybyszów z miasta! Cieszymy się bardzo, że skusiliście się na koce i piątkowy chill na Piastowskiej Polanie. Za wszelkie niedociągnięcia przepraszamy. Była to całkowicie oddolna i dość spontaniczna akcja, z założenia kameralna – w ramach ogromnych podziękowań za Wasze głosy dla Piast-Polany w Budżecie Obywatelski 2019!

 

LUNA-PARK/fot. An Krasko

Autorski pomysł Kosmicznej Szamy, czyli arbuz i bób z prażonymi dodatkami, wyszedł od Grzegorza Lipca ze Sky Piastowskie. Zaś polanę rozświetliły małe ogniki w ramach art akcji Grupy F13. Do godziny 22 rytm wybijała orkiestra bębniarska. Na koronie Amfiteatru lunety rozstawiło Planetarium Wenus-Centrum Nauki Keplera. Było ciemno, sąsiedzko i bez ciśnienia – no może oprócz kolejek do obserwacji.

 

Fot. Alicja Skowrońska

DZIĘKUJEMY ZIELONOGÓRZANIE ZA TEN WSPÓLNY ASTRO-WIECZÓR! Nie wykluczaliśmy nawet kontaktu z UFO, a może i wspólnego przelotu.  Ktoś coś widział?;)

Na koniec ogromny szacunek i podziękowania za utrzymanie porządku przez uczestników. Każdy zadbał o swoje otoczenie. Dziękujemy!

 

GALERIA