KW RMZG: OGŁASZAMY KANDYDATKĘ NA PREZYDENTA ZIELONEJ GÓRY!

20 września na Piast –Polanie podczas briefingu prasowego Komitetu Wyborczego Ruch Miejski Zielona Góra została oficjalnie przedstawiona kandydatka na Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Jest nią – dr Anita Kucharska- Dziedzic, wieloletnia prezes stowarzyszenia BABA, liderka Ruchu Miejskiego Zielona Góra, bezpartyjna, niezależna społeczniczka i aktywistka.
Anita Kucharska-Dziedzic jest jedyną kobietą, która w tych wyborach samorządowych kandyduje na urząd prezydenta Zielonej Góry.

 

 

Podczas spotkania prasowego komitet zaprezentował także listy kandydatów do Rady Miasta. Tworzą je niezależni działacze społeczni, naukowcy a także specjaliści i eksperci z różnych dziedzin i branż.
Poza Kucharską-Dziedzic, listom do rady miasta liderują – dr Dawid Kotlarek, historyk, regionalista, bibliotekarz, organizator konferencji o tożsamości Ziemi Lubuskiej, muzyk (gitara elektryczna i basowa) i maratończyk, Joanna Liddane, aktywistka miejska, obrończyni przydrożnych alei, działaczka na rzecz ochrony zwierząt, ocalania zabytkowej tkanki miasta, szefowa Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta, Grzegorz Lipiec – reżyser, niezależny filmowiec, założyciel grupy “Sky Piastowskie”, trener artystyczny młodzieży, aktywista miejski w działaniach na rzecz Lasu Piastowskiego i Piast-Polany, osiedlowych domów kultury, dwukrotny zdobywca “Złotych Lwów” w Gdyni, Sebastian Pilichowski – przyrodnik, biolog, edukator i pracownik Ogrodu Botanicznego, współautor przeglądu zdrowotnego drzew przydrożnych w Zielonej Górze, specjalista w zakresie zwierząt egzotycznych i terrarystyki.

 

BIO: Anita Kucharska – Dziedzic, 46 lat, mężatka od 22 lat, mama licealisty
-Doktor nauk humanistycznych (magisterium i doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim), literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka.
-Ekspertka z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych oraz udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym, autorka publikacji popularnonaukowych oraz poradników dla dzieci i dorosłych, pracowników pomocy społecznej i nauczycieli.
-Od 20 lat aktywistka społeczna, szefowa Stowarzyszenia BABA, zaangażowana w budowę społeczeństwa obywatelskiego wolnego od dyskryminacji, nierówności i niesprawiedliwości.
-Zwolenniczka partycypacji obywatelskiej i jawności, członkini społecznych ciał doradczych i opiniotwórczych w temacie praw kobiet, rozwoju lokalnego, działalności pożytku publicznego, ekonomii społecznej, monitorowania regionalnego lubuskiego programu operacyjnego.
-Dyrektorka niepublicznego przedszkola „Ślimaczek”, rzeczniczka edukacji outdoorowej.
-Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Lubuskim, regionalna koordynatorka Instytutu Myśli Demokratycznej.
-laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu za działalność społeczną w 2016 r. odznaczenia – Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, nagród i wyróżnień lokalnych i ogólnopolskich za działalność na rzecz pokrzywdzonych, Zasłużona dla Województwa Lubuskiego.
-Prywatnie wielbicielka storczyków, cocker spanieli, literatury science-fiction i sudoku. Z mężem lubi podróżować, z synem słuchać tej samej muzyki.

 

GALERIA


 

2018-09-22T21:05:39+00:00Wrzesień 22nd, 2018|Tags: , , , |