W dniach 18-20 września 2015 r. w Gorzowie Wlkp. odbyła się Czwarta edycja Kongresu Ruchów Miejskich.

Gospodarzem ogólnopolskiego forum aktywistów miejskich tym razem stanie się Gorzów Wielkopolski, miasto-symbol, gdzie w wyborach samorządowych, pierwszy raz w historii Polski prezydentem został kandydat reprezentujący ruch miejski, natomiast do Rady Miasta weszło 7 działaczy ruchu Ludzie dla Miasta (główny organizator IV KRM).

Zapraszamy do zapoznania się z programem Kongresu >>>

 Idea Kongresu

Spotkamy się w gronie kilkuset osób – przedstawicieli kilkudziesięciu miast, by dyskutować, inspirować, szukać rozwiązań, wymieniać się wiedzą i wytyczać kierunki wspólnych działań w zakresie istotnych kwestii z dziedziny polityki miejskiej. Będziemy rozmawiać o funkcjonowaniu i rozwoju polskich miast, stwarzaniu optymalnych warunków dla demokracji lokalnej, możliwościach sieciowego współdziałania w przestrzeni debaty publicznej oraz poszerzaniu wpływu mieszkańców na politykę miejską na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Więcej o powstaniu i idei Kongresu >>>

Zapraszamy

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian w funkcjonowaniu ruchów miejskich, wybory samorządowe i „wiatr zmian” ogarnął wiele miast w Polsce, a idee podzielane przez KRM okazały się istotne dla wielu obywateli. Dlatego tegoroczny KRM otwiera się na różne środowiska.

Gościć będziemy ponad 300 osób z 55 miast w Polsce, a także z Europy (Berlin/DE, Brest/FR, Bruksela/BE, Lwów/UA).
W Gorzowie pojawią się: mieszkańcy, aktywiści, przedstawicielie organizacji pozarządowych, samorządowcy i urzędnicy z Poznania, Warszawy, Łodzi, Słupska, Rybnika, Opola, Gdyni, Gdańska, Koszalina, Lublina oraz z Gorzowa Wlkp., a także z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, naukowcy z uczelni w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Szczecinie i Brukseli, przedstawiciele instytucji publicznych i mediów.

mapa miast IV KRM

UWAGA: Termin zgłoszeń upłynął 31 sierpnia 2015 r. 

Podczas pobytu w Gorzowie Wlkp. organizatorzy zapewniają nocleg, lunch i przekąski. Na bieżąco szukamy źródeł finansowania, tymczasem przewidujemy symboliczną opłatę w wysokości 60 zł, która pomoże nam pokryć część kosztów związanych z organizacją Kongresu.

Organizator IV KRM w Gorzowie:logo LdM pelna nazwa

 

Partnerzy i sponsorzy IV KRM >>>

Więcej o idei Kongresu Ruchów Miejskich >>>

 

Źródło:
http://kongresruchowmiejskich.pl/15-tez-o-miescie-kongresu-ruchow-miejskich/