W tym roku masz tylko jeden głos do oddania w Budżecie Obywatelskim.
My, nie czekając na decyzje władz miasta, chcemy przywrócić do życia pierwszą z wielu historyczną piwnicę winiarską. Nazwa „Sala Szeptów” wzięła się od niesamowitej akustyki tam panującej. Dlatego piwnica może stać się interesującym punktem na szlaku winiarskim miasta, ale także miejscem spotkań szeroko pojmowanej kultury muzyczno-wizualnej.

Świetna lokalizacja, wciąż miejski majątek, deficyt miejsc wspólnych / miejsc spotkań oraz potencjał turystyczny każą nam wierzyć, że to będzie bardzo potrzebna i udana inwestycja dla rozwoju kulturowego miasta.

Zależy nam, by obiekt przy Sowińskiego 3 tętnił życiem – to idealne miejsce na spotkania kulturalne, wystawy, a ze względu na doskonałą akustykę – na koncerty, pokazy, spektakle, występy kabaretów, projekty artystyczno-warsztatowe oraz oczywiście na degustacje win i produktów regionalnych.

 

Chcemy wyremontować wnętrze budynku, wymienić bramy i drzwi i wstawić do środka zabytkowe beczki z dawnej wytwórni koniaków braci Raetsch.

Posadzić przed piwnicą małą winnicę. Miejsce jest idealne, bo skwer z pięknym kasztanowcem jest spory i wciąż miejski.

Miejsce to jest symbolem naszej tożsamości – wyjątkowej, bo winiarskiej historii naszego miasta. Co nie mniej ważne – nasz projekt remontu piwnicy winiarskiej wiąże się z ideą oddania miasta mieszkańcom.

Marzy nam się aby wszyscy zielonogórzanie zostali gospodarzami piwnicy. Każdy będzie mógł, nie tylko uczestniczyć w imprezach, ale i zorganizować wystawę, happening czy koncert i inne aktywności.

ZACHĘCAMY!

 

ZASADY GŁOSOWANIA

Od 12 do 25 sierpnia mogą Państwo wybrać jeden projekt, na który oddacie swój głos. Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Zielonej Góry.

Głosowanie odbywa się poprzez: 
Głosowanie poprzez złożenie poprawnie wypełnionej karty do głosowania poświadczonej własnoręcznym podpisem przez osobę głosującą w Urzędzie Miasta Zielona Góra
albo przesłanie drogą elektroniczną na adres bo@um.zielona-gora.pl skanu poprawnie wypełnionej karty do głosowania poświadczonej własnoręcznym podpisem przez osobę głosującą.
2) GŁOSOWANIE INTERNETOWE – https://appbo.um.zielona-gora.pl/
Oddanie głosu poświadczonego przez osobę głosującą drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza internetowego, zamieszczonego na stronie internetowej Miasta Zielona Góra.